13 Eylül 2015 Pazar

Lezzetli bir sinema etkinliği; "Tasty Cinema"

Temmuz ayında çok değişik ve eğlenceli bir sinema deneyimi yaşadım, adı "Tasty Cinema". Bu sinemanın özelliği filmi izlerken yemek yeyip, içki içiyor olmanız. Film izlerken yaşadığımız duyma ve görme hazzı, tat alma hazzıyla birleştirilince gayet lezzetli bir deneyim çıkmış ortaya. Ekip, filmdeki belli olaylardan, diyaloglardan, önemli sahnelerden esinlenerek harika bir menü hazırlamış, size düşen de filmin adeta tadını çıkarmak oluyor :)  
Tasty Cinema ismini şubat ayında Pera müzesinde bir filmde duymuştum ilk, bilet almak için başvurdum ama biletler bitmişti, internet sitelerine mailimi bıraktım, sonraki etkinlik için dönüş yaptılar, etkinlik Temmuz ayında bu sefer Ataşehir'de Hillside Trio Açıkhava Sinemasında olacaktı, yani havuz başında, şezlonglara uzanarak izleyecektik filmi, hemen heyecanlandım ve arkadaşlarla biletlerimizi aldık. Sinema günü geldiğinde hala çok heyecanlıydık ve Hillside Trio'ya gittik, öncelikle Hillside Trio'nun açıkhava sineması ortamı gerçekten harika, bak fotoğraf aşağıda ama çok net çekememişim :( Havuz başında şezlonglar, üşürsek kullanılmak üzere polar battaniyeler vs. 
Tasty Cinema şu şekilde işliyor; film başlamadan önce size bir tepsi veriliyor ve tepside üstünde numaralar yazan küçük küçük kutular var, kötü çekmişim ama bak fotoğrafı aşağıda;
Bir de içki sepeti veriliyor, içkilerin fotoğrafı da aşağıda ve evet o da kötü;
Film başlayınca mesela filmdeki karakterler restaurantta yemek yiyor, o sırada ekranda numara görünüyor, "1" yazdığı zaman 1 numaralı kutuyu açıp, içindekini yiyorsunuz, "1+1" yazarsa 1 numaralı kutudaki yiyeceği yeyip, 1 numaralı içkiyi içiyorsunuz :) olay bu şekilde gelişiyor. Bir de menümüz var tabii ki;
Bizim gittiğimiz film "In Bruges" isimli bir filmdi, ben daha önce izlememiştim ama filmi çok sevdim, gayet güzel, eğlenceli ve bol manzaralı bir filmdi. Film Belçika filmi olunca yemekler Belçika mutfağından esinlenerek hazırlanmış, içkiler Belçika içkileriydi. 
Film sonunda havuz başında sohbete devam ettik, bu fikrin yaratıcıları ve emeği geçenlere teşekkür etme ve tanışma fırsatı bulduk. Ben geceden ve bu lezzetli deneyimden çok keyif aldım, film biletleri biraz pahalı, kişi başı 144 TL'ydi. Ama sonuçta insan kaç defa böyle bir organizasyona gider ki? Bu arada Pera Müzesi'nde olan ve bilet bulamadığım organizasyonun ücreti 70 TL'ydi. Bütçeniz uygunsa bence bir kere bu deneyimi yaşamalısınız, teşekkürler Tasty Cinema ekibi :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder